Lamacentrum Hády

Lamí bača

 

Chcete dětem ukázat, co všechno obnáší starost o živé zvířátko? Máte rádi zvířata a přírodu? Hledáte nevšední a jedinečné zážitky? Chcete si odpočinout od každodenního stresu, civilizace, starostí? Vyzkoušejte náš nový zážitkový program „Lamí bača“!

Komu je program určen?

 

 

Pro všechny od 10 let. Pro účastníky do 18 let je nutný písemný souhlas zákonného zástupce. Zážitkový program Vám na požádání připravíme jako dárkový poukaz!

 

 

Průběh programu

Začátek zážitkového programu je přímo v Lamacentru. Sraz je ráno/dopoledne, podle individuální domluvy. V poledne na oběd je možné objednat dovoz hotového jídla (např. pizza apod.) přímo do Lamacentra nebo využít služeb restauračních zařízení (vzdálenost cca 3 km).

Poučíme vás o pravidlech bezpečnosti a vysvětlíme vše, co vás čeká. Během dne se osobně seznámíte a jistě i spřátelíte s jednotlivými lamami, podíváte se i do zázemí naší farmy, stájí a provozních prostor. V případě zájmu je možné zařadit kontakt také s dalšími chovanými zvířaty – přátelské ovečky, mini kozy, králíci. Celým programem vás bude provázet zkušený chovatel, od kterého se dozvíte o lamách první poslední. Od praktických otázek chovu, přes přiblížení původu a využití lam (v případě zájmu možnost ukázky zpracování vlny) až po klípky a detailní informace ze života jednotlivých zvířat.

Nejprve přijde na řadu ranní úklid lamích výběhů a stájí, doplnění čerstvého sena a vody a krmení speciálními granulemi. Přitom uvidíte, že je třeba zohlednit individuální nároky jednotlivých zvířat a budete také muset dohlížet na neukázněné strávníky, hlavně mláďata.

U zvířat je potřeba sledovat zdraví, takže u vybraných jedinců zkontrolujeme stav paznehtů (přerostlé ostříháme), uší a zubů a případně také vyčistíme a vyčešeme srst.

Určitě si s vybranými lamami vyrazíme na procházku, kterou také spojíme s tréninkem (nácvik chůze na ohlávce, chůze přes překážky a mezi překážkami apod.). Poznáte, že lamy jsou osobnosti, a pokud se s nimi chcete domluvit, je potřeba to vždy respekovat a přizpůsobit trénink možnostem a náladě každého jednotlivce.

Ve vymezený čas bude vaším úkolem také dohlížet na lamy na našich pastvinách, tzv. pást lamy. Tento náročný úkol znamená sedět na lavičce nebo v trávě, uzobávat jahody či ostružiny a sledovat, jak se zvířata chovají. Případně odrazíte útok vzteklého psa, opilce nebo pumy. Vše podle aktuální situace. :) Během nerušeného sledování jistě budete svědky her mláďat, osobních půtek dospělých zvířat či výchovných lekcí lamí mámy.

Program trvá tři hodiny. Na rozloučenou od nás dostanete dárkový lamí balíček a certifikát o absolvování programu.

Cena

Cena 1900 Kč pro 1–2 osoby, pro čtyřčlennou rodinu nebo skupinu 2900 Kč.

 

 

 

TOPlist